Czy możliwe, że rozwija się schizofrenia lub psychoza?

Witam, od 6 tygodni miewam stany lekowe, ataki paniki, przygnębienie, czy takie objawy moga być objawami początkowymi w schizofreni lub psychozy? Bardzo obawiam się schizofreni i psychozy po przeczytałem że w pierwszych objawach tych chorób występują takie objawy jakie wypisałem wyżej Z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Witam

Opisane objawy mogą wynikać z konkretnej sytuacji zewnętrznej związanej z przykrym traumatycznym wydarzeniem , które wyzwoliło emocje w znacznie póżniejszym okresie.Objawy te mogą także wziązać się z obecną sytaucją, która na poziomie ciała wyzwala emocje i stany lękowe. Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże znaleźć spokój, jest skorzystanie z porady psychologa, aby uporządkować opisane emocje i przywrócić wewnętrzną harmonię. Opisane objawy mają charakter nerwicy i prawdopodobnie są efektem reakcji ciała i organizmu na sytuację zewnętrzną o charakterze traumatycznym. Całkiem możliwe, że opisane objawy mają wielowarstwowe konotacje. Może jest niewłaściwa dieta, może brakuje jakiegos suplementu, może niehigieniczny tryb życia...i wiele innych czynników także może mieć w tym swój udział. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. i sprobować dotrzeć do istoty opisanych objawów. Przydatne mogą być także podstawowe badania zlecocne przez laekarza pierwszego kontaktu. Jeśli te działania nie przyniosą spodziewanego efektu, wówczas pozostanie dalsza diagnoza w paradygmacie psychiatrycznym. Pozdarwiam Anna Szyda