Dlaczego jestem zazdrosny o innych?

Witam, doszedłem do wniosku że jestem zazdrosny o ludzi. Nie mówię tylko o partnerstwie ale i przyjaciół, kolegów. Nie rozumiem tego, czy to kwestia że chcę mieć wszystko pod kontrolą? Najmniejsza zmiana planów mnie wybijana rytmu.

Witam
Opisane objawy to wielowarstwowy problem i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby przepracować swoje lęki, swoje emocje i zrozumieć prawdziwe powody takich zachowań, znaleźć rozwiązanie i uwolnić się od opisanych symptomów.
Pozdrawiam
Anna Szyda