Dlaczego niektórzy ludzie ode mnie uciekają?

Witam, jestem osobą w bardzo dojrzałym wieku, odniosłam sukces, wydałam wiele swoich książek o tematyce duchowo-psychologicznej, moje artykuły publikuje miesięcznik naukowy, dostałam za nie gratulacje od Ks. Biskupa i mam nawet pewną propozycję od TV w tej sprawie. Obdarowałam wybranych ludzi tymi niezwykłymi książkami i 90procent tych ludzi bardzo mi gratuluje, zachwycają się, obdarowują w zamian prezentami, jest super. Niestety, około 10procent tych ludzi zerwało bezpowrotnie kontakt, uciekają przede mną, zaczepieni spuszczają głowy i czerwienią się speszeni, próbują mnie ośmieszyć. Gdyby nie to, że jest to moja piękna misja życiowa i jestem pewna swych duchowych i artystycznych darów, załamałabym się i wpadła w depresję. Mimo wszystko bardzo ręczę się to sprawą i poproszę o odpowiedź, bo mnie to przerasta. Dorota

Witam
Jest to wielowątkowy temat i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się do psychologa bądź psychoterapeuty, aby przyjrzeć się swoim emocjom i zrozumieć swoje niepokoje. Bo jak powiedział Epiktet,
"Niepokoi nas nie to, co nam się przydarza, lecz nasze myśli o tym, co się nam przydarza."
Niestety, nie mamy wpływu na to, co o nas myślą inni ludzie i jak nas odbierają i nie poznamy powodu, czemu jedni nas akceptują a inni nie. Pozostaje nam zaakceptowanie tej rzeczywistości i skupienie się na tym, co chcemy robić.
Pozdrawiam
Anna Szyda