Stan zapalny błony śluzowej żołądka i pieczenie w jamie ustnej

Witam. Od 3 lat leczona jestem w związku z problemami gastrycznymi. Mianowicie gastroskopia wykazała stan zapalny błony śluzowej żołądka. Poza tym codziennie odczuwam pieczenie w całej jamie brzusznej nasilające się podczas leżenia na bokach. Specjalista gastrolog przepisał mi Zirid50mg i Helides 40mg, ale mimo zażywania tych leków przez ponad 2 lata stan mój nie ulega poprawie a wręcz przeciwnie pieczenie nasila się coraz bardziej.Kilka lat temu oceniono, że mam też objawy nadwrażliwego jelita.

Aby ocenić czy pieczenie związane jest z zarzucaniem soku żołądkowego do przełyku, refluksem należałoby wykonać badania specjalistyczne jak manometrię przełyku i pehametrię. O pogłębieniu diagnostyki w zakresie patologii w górnym odcinku przewodu pokarmowego musi zadecydować prowadzący gastroenterolog.