Stany lękowe i napady paniki u 18-latki

Witam! Mam 18 lat. Ciągle jestem spięta, popadam w dziwne stany lękowe (np. bardzo boję się mojej lub śmierci bliskiej osoby), napady paniki, a czasami wydaje mi się, że już nic dobrego mnie w życiu nie czeka i, że zawsze będę nieszczęśliwa. Innym razem z kolei wydaje mi się, że wszystko się jakoś ułoży i czuję sie dobrze. Od małego byłam bardzo wrażliwa, miałam lęki i zamartwiałam się oraz miałam problemy z zasypianiem w nocy. Czy taką mam osobowość, czy powinnam udać sie do lekarza? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

Nawet, jeśli ma pani taką osobowość, to da się to skutecznie leczyć. Być może są to zaburzenia lękowe, które również się leczy, tyle, że szybciej, niż zaburzenia osobowości. Kwestia wymaga diagnozy. Proszę udać się na psychoterapię, szkoda marnować zdrowie i życie na cierpienie, w którym Pani żyje.

Pozdrawiam