Witam serdecznie,
Rozumiem Pani niepokój oraz duży dyskomfort związany z odczuwanymi nudnościami, szczególnie że objawy te pojawiają się w dość specyficznych okolicznościach, jakim jest powrót z pracy samochodem. To dobrze, że szuka Pani przyczyny i możliwych rozwiązań.
Leki, które Pani wymieniła - Eztom (zapewne stosowany w leczeniu zapalenia zatok: https://portal.abczdrowie.pl/przedstawiamy-naturalne-leki-na-katar-sienny-ktore-naprawde-dzialaja ), Clabilla (lek przeciwhistaminowy: https://portal.abczdrowie.pl/bilastyna-dzialanie-leki-wskazania-i-przeciwwskazania ) oraz Asertin (leczący ataki paniki: https://portal.abczdrowie.pl/asertin-wskazanie-sklad-dawkowanie-efekty-przeciwskazania-skutki-uboczne ) - mogą mieć różnorodne działania uboczne, w tym wpływ na układ pokarmowy. Nudności są dość powszechnym skutkiem ubocznym wielu leków, w tym antybiotyków i leków przeciwdepresyjnych. Fakt, że objawy zmniejszają się, gdy Clabilla jest zażywana z jedzeniem, może wskazywać na to, że przyczyną nudności może być wpływ tego leku na żołądek.
Dodatkowo, stres również może być czynnikiem wpływającym na układ pokarmowy i wywoływać objawy takie jak nudności, zwłaszcza u osób zmagających się z atakami paniki. Stres może prowadzić do zwiększonej produkcji kwasu żołądkowego lub wpływać na motorykę przewodu pokarmowego, prowadząc do odczuwania dyskomfortu.
Jeśli chodzi o kawę, szczególnie z mlekiem, może drażnić żołądek i również przyczyniać się do Pani dolegliwości, szczególnie na pusty żołądek lub u osób z wrażliwością na kofeinę czy laktozę.
Biorąc pod uwagę Pani obecne leczenie i przeżywane dolegliwości, warto poruszyć tę kwestię z lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie jest wskazane dostosowanie terapii, zmiana leków na mniej obciążające dla żołądka lub wprowadzenie leków łagodzących nudności. Być może lekarz zasugeruje wykonanie dodatkowych badań, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny Pani objawów, jak na przykład problemy z układem pokarmowym.
W międzyczasie, może Pani spróbować zwrócić uwagę na to, co i jak Pani je, unikać spożywania potraw, które mogą zaostrzać objawy, oraz próbować technik relaksacyjnych, które mogą pomóc w redukcji stresu.
Mam nadzieję, że wkrótce uda się znaleźć przyczynę Pani dolegliwości i odpowiednie metody, które przyniosą Pani ulgę.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Dlaczego miewam te nudności? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego miewam te nudności mając 20 lat? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Co może powodować moje nudności? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Co sugeruje ostry ból brzucha i nudności? – odpowiada Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
- Z czego biorą się moje nudności? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego miewam takie mdłości? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy może to być nerwica żołądka? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy wskazane jest wykonanie gastroskopii? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Co mam robić z tymi objawami przy refluksie? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego miewam te skoki ciśnienia mając 60 lat? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
artykuły
Leki przeciwwymiotne - rodzaje, działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Leki przeciwwymiotne są substancjami farmaceutyczn
Jak działa kwas acetylosalicylowy obecny w aspirynie? (WIDEO)
-Oczywiście kichnąłem kiedy zapowiedziałaś ten t
Pseudoefedryna - charakterystyka, działanie, stosowanie, skutki uboczne, kontrowersje wokół leku
Pseudoefedryna to substancja dodawana do wielu lek