Stosowanie Aneptinexu na nerwicę lękową a ból oczu

Witam mam 20 lat i zacząłem leczyć się na neriwce lekowa pani psychiatra przepisała mi Aneptinex biore go 3 razy dziennie po jednej tabletce od jakis 2 tyg zaczeły bolec mnie oczy jakby z tylu bol nie jest mocny ale jednak denerwujacy nie ma dnia bez tego pobolewania. Dodatkowo miewam tez pobolewania w roznych miejscach na glowie troche mnie to nie pokoi czy jest czym sie martwic do jakiego lekarza sie udac z tym...Pani psychiatra powiedziala ze nie jest to wina leku ktory mi przpisala

Dzień dobry. Jak zrozumiałam zasięgnął pan porady w sprawie leku i nie powoduje on objawów, które pana zaniepokoiły. Warto w tej sytuacji zastanowić się nad psychoterapią, która razem z lekami może panu pomóc zmniejszyć i z czasem zupełnie wyeliminować objawy nerwicy. Terapia sięgając do przyczyn nerwicy pomoże panu odzyskać władzę nad sobą, uniezależnić się od leków. Pozdrawiam

Każdy lek może wywołać działania uboczne, jest to odpowiedż indywidualna u każdego pacjenta, nie można wykluczyć opisanych objawów, jako polekowych, można zmniejszyć dawkę leku lub zmienić na inny.Poza tym w "nerwicy" występują bardzo różne objawy niezależnie od przyjmowanych leków.Potrzebna konsultacja z psychiatrą.

Witaj,
ze swej strony zachęcam do poddania się opiece psychoterapeutycznej.Tym bardziej,że wnioskuję,iż potrzebujesz czytelnego kontaktu ze specjalistą,który Cię leczy ,co wiąże się z lękiem,który jest dominującym objawem w nerwicach/i u Ciebie/.Metoda psychoterapii jest dłuższa w czasie niemniej polega na bezpośrednim,najczęściej godzinnym kontakcie z Tobą,w czasie którego przepracowuje się podłoże lęków i umożliwia pacjentowi przerwanie schematów myślowych powodujących lęk na rzecz nowych,dojrzałych zachowań w podobnych sytuacjach.Nerwicą jest bowiem zespół objawów,które powstały wskutek braku skutecznych psychologicznych sposobów w poradzeniu sobie z przeżywaną sytuacją.
Specjaliści w dziedzinie psychoterapii pracują najczęściej w poradniach zdrowia psychicznego lub prywatnie i można w swoim rejonie znależć ich za pomocą internetu.
Pozdrawiam serdecznie.