Stosowanie octu jabłkowego w celu obniżenia wagi

Witam. Chciałabym troszke schudnąć i tak czytałam o occie jabłkowym. Jest to zdowe ? I czy mogę w każdej chwili skończyć to pić ? Dodam że czasem nic nie zjem w ciągu dnia a jak już coś zjem to tylko 1 posiłek dziennie ... Mogę to pić bez żadnych konsekwencji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym raczej zdrowa dietę oparta o zbilansowane posiłki niż picie w dużych ilościach octu jabłkowego. Zalecam takze wizyte u dietetyka celem określenia jak najlepszego sposobu odżywiania. Pozdrawiam

Witam. Ocet jabłkowy jest dobry np. jako dodatek do sałatki, ale nie do picia! Zwłaszcza na pusty żołądek. Nie jest to żaden cudowny napój na odchudzanie. Głodówka także nie jest wskazana. W ten sposób Pani metabolizm znacznie spowalnia, a dodatkowo w przyszłości może to grozić efektem jojo lub poważniejszymi powikłaniami. Jeśli chce Pani schudnąć, radziłabym zacząć racjonalne odżywianie, dietę bogatą w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i nasiona, nierafinowane oleje roślinne, chudy nabiał, chude mięso, ryby, jaja i dużo wody mineralnej oraz regularna aktywność fizyczna. Zapraszam na bloga ze zdrowymi przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com. Pozdrawiam.