Swędzenie skórny na nogach

witam . ostatnim czasem starsznie swedzi mnie skora na nogach musze sie drapac po nich poniewaz nie mozna wytrzymac . mam pytanie z czego sie to wzielo i jak temu zapobiec. wczesniej tego nie mialem . a drugie pytanie pojawily mi sie w ololicach łonowych pecherzyki malutkie wypelnione woda alb czyms innym . wczesniej tego nie mialem a pojawilo sie to 2 tyg temu. dziekuje za pomoc.

Witam. Swędzenie skóry może być wynikiem alergii na kosmetyki, preparatu do prania czy odzież lub infekcji. Pojawienie się w okolicach intymnych krostek wskazuje że w tym przypadku możemy mieć do czynienia z infekcją w związku z czym sugeruję konsultację z dermatologiem który wdroży odpowiednie leczenie.

Witam,
pęcherzyki wypełnione treścią surowiczą w okolicach intymnych mogę wskazywać na rozwój zakażenia wirusem opryszczki (HSV2).
Powinien Pan udać się na konsultację do lekarza rodzinnego lub dermatologa, aby ocenić zmiany i ewentualnie włączyć leczenie.

Świąd skóry kończyn może wynikać z podrażnienia alergicznego (pot, proszek do prania itp.)
Zalecałabym żele przeciwświądowe dostępne bez recepty.

pozdrawiam