Szczękościsk i skrzywienie zębów po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Witam, w 2011 roku ściągnęłam aparat ortodontyczny, w tej chwili zęby wracają mi na "stare" miejsce, odkryłam, że mam silny szczękościsk. Głównie objawia się w nocy, ale ostatnio pojawia się również w ciągu dnia. Wybieram się do ortodonty zamówić inny aparat, aby wyprostować skrzywione już zęby, ale zastanawiam się co mogłabym zrobić, aby pozbyć się szczękościsku. Do jakich lekarzy się udać i jakie terapie są skuteczne z jego walką. Dodam, że moja postawa jest jest zła biodra wypycham do przodu.

Opisane objawy są spowodowane wadą postawy, i niestabilnością zespołu stawu krzyżowo-biodrowego, a także asymetrii czaszkowej . Konieczne jest zespołowe leczenie wszystkich wad - postawy, czaszki i zgryzu. Najlepiej udać się do gabinetu, który zajmuje się leczeniem chirodontycznym. Pozdrawiam