Testy wziewne w podejrzeniu astmy oskrzelowej

Witam.Moje dziecko ma podejrzenie astmy oskrzelowej,trzeci raz w ciągu roku ma zapalenie oskrzeli,dłuższy czas ma innhalacje z ventolinu oraz pulminokortu,powoli pomagają,co moż duszącego kaszluna zrobić jeszcze by to wyleczyć?i by nie byłoi na czym polegają testy wziewne i kiedy można je wykonać?Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Astma to choroba zwykle nieuleczalana, choć możliwa do kontroli. U dzieci jednak istnieje szansa, że choroba zniknie z wiekiem.