Co oznacza odkrztuszanie zielonej wydzieliny?

Witam mam 40 lat i kilka połączonych ze sobą chorób. Mianowicie mam refluks przelykowo-gardłowy oraz przepuchlina przeponowa czy rozworu przełykowego oraz astmę oskrzelowa. Biorę emanere ale dalej mam kaszel i jedzenie cofa mi się do gardła. Wiecznie jestem wzdęty nawet na czczo. Gorzej mi się przez to oddycha przez te choroby bo brzuch wzdęty i wieczne uczucie zalegającej treści w gardle i jak kaszle to pluje czopami żółtymi i zielonymi

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występują u Pana wspomniane schorzenia. Na pewno mogą one zaburzać prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia oraz obniżać znacznie komfort życia.

Dobrze natomiast, że jest Pan pod stałą opieką lekarską i przyjmuje pewne leki. Jednakże zważywszy na trwające nadal objawy, zarówno ze strony układu pokarmowego, jak i oddechowego, prawdopodobnie powinna nastąpić modyfikacja leczenia. W tym wypadku istnieje szansa, że zmiana preparatu oraz dawkowania, mogłaby spowodować polepszenie samopoczucia.

Schorzenia, na które Pan cierpi wymagają stałego leczenia oraz badań kontrolnych, wykonywanych z zaleceń lekarza prowadzącego.

Ze względu na odległość, trudno jest dokładnie ocenić Pana aktualny stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem gastrologiem. Specjalista będzie mógł zdecydować o rozszerzeniu diagnostyki oraz zmianie leczenia, aby złagodzić dotychczasowe dolegliwości oraz poprawić Pana komfort życia.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-przeponowa

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.