Trudności w usypianiu 4-miesięcznego dziecka

Witam, mam 4 miesięcznego synka. Od urodzenia mamy problemy z uspaniem jego. Gdy miał 2 tygodnie zauważyliśmy ze podoba mu sie dźwięk suszarki i ze przytym jest w stanie zasnąć. Praktycznie wiec cały czas usypiamy go przy suszarce i nawet w nocy puszczamy mu nagrany dźwięk. Próbowaliśmy mnóstwo innych sposobów i dźwięków ale bez skutku. Od ponad miesiąca praktycznie nie spi w dzien. Muszę z nim skakać na łóżku czasami po 30 min albo wiecej i zaśnie ale za pare min znów muszę powtórzyć to samo.

trochę za mało informacji o dziecku. Jeśli nie lubi leżeć na brzuszku, wygina się , pręży, "patrzy do tyłu" patrzy w jedną ulubiona stronę, to możemy myśleć o problemach ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Należy wtedy nosić go w pozycjach "fasolki"," embriona", zgłosić się do ośr. rehabilitacji dzieci do oceny rozwoju niemowlęcia. Może wymaga masażu i ćwiczeń pomagających rozluźnić napięte mięśnie. Napięte dzieci nie mogą zasnąć, trzeba je "rozluźniać" a pani to robi skacząc po łóżku, można to zrobić łatwiej, .