Uciążliwe burczenie w brzuchu

Witam. Mam spory problem z burczeniem w brzuchu. Często nawet kiedy nie jestem głodna zaczyna burczeć i potrafi to trwać naprawdę długo. To jest szczególnie uciążliwe kiedy jestem w szkole, wśród ludzi kiedy jest cicho i słychać tylko to. Teraz zamierzam przejść na głodówkę leczniczą i stąd moje pytanie, co mogę zrobić, żeby sobie z tym poradzić (zwłaszcza w pierwszej fazie) lub chociaż jak mogę to "zagłuszyć"?

Leczenie głodówkami należy stosować pod kontrolą lekarza, nie jest ono wskazane bez kontroli. Burczenie w brzuchu związane jest w większości wypadków z nawykami. Często osoby zgłaszające ten problem nie spożywają śniadań (lub zbyt skromne) a jako główny posiłek uważają obiad czy obiadokolację. To niewłaściwe postępowanie promuje i złe nawyki i nadwagę.