Burczenie w brzuchu i stresujące życie

Witam . Moim problemem jest burczenie w brzuchu . Czasami jest to z głodu, chociaż nie zawsze . Jest to bardzo uciążliwe i stresujące, szczególnie wtedy, gdy jestem w miejscu gdzie jest cicho i łatwo to usłyszeć. Czy jest jakiś skuteczny sposób aby temu zapobiec ? Pozdrawiam .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście najlepszym sposobem jest niedopuszczanie do stanu gdy organizm domaga się pożywienia. Doraźnie można stosować błonnik spożywczy, który pęczniejąc w żołądku wypełnia go zmniejszając uczucie głodu.