Ułożenie diety dla 6-letniego dziecka choreo na cukrzycę typu 1

mam problem z ułożeniem diety dziecku 6 lat chorującemu na cukrzycę typu 1 czy mogę prosić o wskazówki na śniadanie dziecko zjada 3ww na drugie 2ww obiad 3ww podwieczorek 2ww kolacja 3ww i druga kolacja 2ww gdzie znajdę przykłady diet ile tych 15ww dziennie to kalorii

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Przyjęcie 15 WW oznacza, że w ciągu dnia dziecko zjada 150 g węglowodanów przyswajalnych, co daje 600 kcal. Jest to jednak wartość energetyczna z samych węglowodanów. W każdym posiłku dostarcza się do organizmu także białek i tłuszczów i one także wpływają na wartość energetyczną posiłków. W opisanej przez Panią sytuacji polecam wizytę u dietetyka specjalizującego się w żywieniu dzieci. Określi on na podstawie przedstawionych badań stan zdrowia dziecka, jego zapotrzebowanie energetyczne i na tej podstawie określi zapotrzebowanie na węglowodany (a co za tym idzie - wymienniki węglowodanowe). Taka analiza pozwoli na ułożenie w pełni indywidualnego i zdrowego jadłospisu, który pozwoli na prawidłowy rozwój dziecka. Wprowadzenie jadłospisu dobranego do jednostki będzie nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze. Ponadto rolą dietetyka jest także edukacja żywieniowa, która pozwoli na utrzymanie zdrowego sposobu odżywiania także po kuracji.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Cukrzyca chorobą cywilizacyjną

http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/cukrzyca-choroba-cywilizacyjna.html?c=1