Uogólnione zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów i w stawach międzykręgowych

MRI T1 T2. Lewoboczne wygięcie odc. lędźwiowego z rotacją trzonów kręg. przepuklina tylna centralna na gł. 4mm krążka międzkręg. L4-L5 uciska worek opony twardej i oba korzenie nerwowe.Wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykr. L5-S1 modeluje brzuszną pow. worka opony twardej. Obniżenie sygnału w obrazach T2(odwodnienie krążków)uogólnione zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów i w stawach międzykr Pozostałe b/z. Od 3 lat ciągły ból i niedowład nogi. co robić
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty