Uporczywe bóle głowy i nerwica lękowa

Bardzo dziękuję za odpowiedz, która nieco mnie uspokoiła.Moim problemem są uporczywe bóle głowy, do tego w tym momencie leczę nerwicę lękową. Wynik TK głowy wykazało niewielkie uwapnienia czym nie kazano mi się przejmować.

Witam raz jeszcze... ponownie zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą (być może , w związku z leczeniem nerwicy spotyka się już Pani z psychoterapeutą lub psychologiem) Pani list wskazuje, że "to tędy droga" i już niedługo Pani bóle głowy staną się historią - czego życzę Pani mocno. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Chciałabym zachęcić cię do wizyty u dobrego psychoterapeuty,gdyż tego rodzaju uciązliwości bólowe mogą mieć istotne przyczyny w nagromadzonych negatywnych emocjach ,których z jakiegoś powodu nie uzewnętrzniasz.Ten sam mechanizm jest też podłożem lęku.Poza skutkami natury fizycznej,o których wspominasz ,jest to również w swoisty sposób zafałszowanie relacji między Tobą a otoczeniem,które utrudnia wzajemną komunikację robiąc ją "bolesną"oraz nieefektywną,wskutek czego prawdziwe potrzeby nie mają szans być zaspokojone.Psychoterapia pomoże Ci znależć alternatywne rozwiązania i uwolni od błędnego koła,jaki cechuje nerwice.
Pozdrawiam i życzę odwagi