Utrzymujące się uczucie podniecenia po odstawieniu Parogenu

Dzień dobry! Bralam parogen cztery lata i odstawiłam całkowicie tydzień temu po konsultacji z lekarzem. Mam standardowe objawy odstawienne, ale poza tym coś, co mnie bardzo martwi. Po sytuacji wzbudzającej podniecenie to uczucie nie znika przez następne kilka godzin, a gdy go nie ma, czuję ból. Czy to przejdzie samo czy powinnam się martwić?

Witam,
Objawy odstawienne po odstawieniu parogenu należy różnicować z tzw. Zespołem przetrwałego pobudzenia seksualnego. Zachęcam do konsultacji u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam,
J. lenartowicz

Na pewno warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem podczas konsultacji. Dodatkowo zachęcam by oprócz leczenia farmakologicznego skorzystała Pani również z psychoterapii. Będzie Pani mogła z terapeutą przyjrzeć się objawom, poznać ich przyczynę, a także możliwości zmiany, które uchronią przed nawrotami w przyszłości, a także przed pojawianiem się innych objawów o tle psychicznym. Szczególnie, że podobne objawy mogą nie tyle mieć źródło farmakologiczne, ale psychologiczne.