W jaki skuteczny sposób pozbyć się czarnych plamek na nosie?

Witam Chciałem sie dowiedzieć w jaki skuteczny sposób mozna sie pozbyć czarnych plamek na nosie? Staram sie je wyciskać i używam pillingu ale bez większego rezultatu. Z góry dziękuje za pomoc.

Dobre efekty daje regularne stosowanie kremu na noc, który zmiękcza naskórek i ułatwia ewakuacje wydzieliny. Przed nałożeniem kremu warto umyc twarz ciepłą wodą i zrobić delikatny masaż nosa ręcznikiem frotte, aby złuszczyć wierzchnią warstwę naskórka i pobudzic krążenie.
Czasami warunkiem skuteczności jest dieta bez słodyczy i glutenu.

Ciemne plamki o ktorych Pan pisze to prawdopodobnie zaskórniki, których proszę nie wyciskać. Są one cecha cery tłustej , tradzikowej. Trzeba cerę właściwie pielęgnować - używać kosmetyków do cery tradzikowej. warto zasięgnąć porady u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.
Ewa Rybicka