W jaki sposób pozbyć się zgrubienia między pochwą a odbytem?

Witam , mam taki wstydliwy problem. Od dwóch dni pojawiło mi się takie zgrubienie pomiędzy odbytem a pochwa. Wczoraj był mniejszy i sprawiał mi ból, nawet budziłem się w nocy przez to Ale dziś miałam problemy z śniadaniem oraz chodzeniem. A ten gruczoł jest teraz duży, ok 2 cm długości. Czy to hemoroid ? Jeśli nie to co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć proponuje udać się do lekarza rodzinnego.