W jaki sposób zmniejszyć nadpobudliwość u 16-latki?

Witam mam dziewczynę co ma 16 lat ja mam 21 jest chora ma nadpobudliwość czy da rade jakoś wyleczyć tą chorobę czy jak będę więcej czasu spędzał z nią czasu i rozmawiał czy uda się jakoś zmniejszyć ta chorobę bardzo mi na niej zależy

Warto zachęcić dziewczynę do podjęcia konsultacji psychologicznej, a w razie potrzeby psychoterapii. Nadpobudliwość może mieć rożne źródła, a w związku z tym leczy się ją w rożny sposób (farmakoterapia, psychoterapia itp). Specjalista zdiagnozuje i zaproponuje metody poradzenia sobie z zaburzeniem.

Witam. Nadpobudliwość dotyczy zwykle dzieci w szkole podstawowej a potem mija, choć rzeczywiście nie wszyscy z niej wyrastają. Jeśli dziewczyna ma faktycznie ADHD i utrudnia jej to życie, to może zwrócić się po pomoc do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli jest po prostu energiczna i aktywna, to będzie Pan musiał się przyzwyczaić. Pozdrawiam!