W jakich godzinach powinny pracować osoby z depresją?

Dzień dobry, czy są jakieś przeciwwskazania dla osób, u których stwierdzono epizod depresyjny, do pracy na zmiany, w tym pracę na zmianę wieczorną do godz. 01:00 (co miesiąc jeden tydzień)? Co, jeśli nastąpił jej nawrót w nowym miejscu pracy, gdzie takie zmiany są?

Dzień dobry, nie ma żadnych przeciwwskazań do takiej pracy, jednak kiedy zauważa Pani, że nocne godziny pracy obniżają Pani nastrój i ma to negatywny wpływ na Pani funkcjonowanie, warto pomyśleć o zmianie pracy.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry,

Niestety w kodeksie pracy nie ma o tym mowy.
Jednocześnie zrozumiałym jest, że już sama zmiana miejsca pracy wpływa na nasze emocje i oczywiście praca na zmianę wieczorną może być sporym wyzwaniem. Oczywiście najlepiej byłoby podjąć pracę na jedną zmianę, aby zachować niezaburzony cykl dobowy przeznaczony na pracę, odpoczynek i sen. Rozumiem, że może być trudno zapewnić sobie takie miejsce pracy, ale może warto poszukać.
A tymczasem proszę podejść z optymizmem do nowych wyzwań i możliwości jakie daje podjęcie pracy. W razie trudności gorąco polecam wizytę u psychologa, tak aby można było "przepracować" problemowe sytuacje.
Pozdrawiam serdecznie