Jak pracować nad swoją osobowością?

Witam, nie jestem osobą nie do złamania, mam dość słaby charakter i bardzo łatwo mnie zranić. Mam tego serdecznie dosyć, i chce to zmienić. Czy uprawianie sportu, zdrowe odżywianie, autosugestia i medytacja mi pomogą? Powoli wprowadzam te wszystkie rzeczy do mojego życia. Czy to wszystko jest faktycznie w stanie pomóc mi mieć silny charakter? Co jeszcze mogę zrobić w tym kierunku? Naprawdę bardzo chce to zmienić, chce być jak ze stali. Jak taki efekt uzyskać?

Dzień Dobry Pani,

Wymienione przez Panią aktywności byłyby jak najbardziej skuteczne w pracy nad rozwojem osobowości.

Trochę zmartwiło mnie, że chce Pani być "jak ze stali"...,
Chcę Pani powiedzieć, że właśnie w słabości jest siła i po to są techniki medytacyjne, relaksacyjne, joga, odpowiednie odżywianie, ale też praca nad samooceną, by codzienne wyzwania i trudności nie dotykały tak bardzo, by umieć się zdystansować
i ze zrozumieniem przyjmować trudne wydarzenia, które często są od Nas niezależne...

I umieć odróżniać jedne od drugich...

Życzę Pani satysfakcjonującego rozwoju,
Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną na powyższy temat, jestem do Pani dyspozycji, na Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com

W tej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy psychologa i podjąć psychoterapię. Specjalista pomoże zrozumieć przyczyny trudności, a także wprowadzić zmiany w myśleniu o sobie i świecie, zachowaniu i przeżywaniu, które nie tylko ułatwią funkcjonowanie, ale także podniosą satysfakcję z życia, siebie i relacji.