W jaki sposób zachęcić się do pracy?

Hej, nie wiem czy to pytanie do psychologa czy do coacha lub motywatora pytanie, ale moderator zweryfikuje. Otóż mam prawie 30 lat i niewielkie doświadczenie zawodowe. Dotychczas tylko pracowałem dorywczo, nic na dłużej. Chciałbym wreszcie się ustatkować i znaleźć drogę zawodową, ale czego się nie próbuje podjąć to jakby na siłę. Trzeba w końcu zacząć pomagać w domu a ja nie czuję chęci do czegokolwiek. Z ostatnich prac szybko rezygnowałem albo wymyślałem. I teraz nie czuję tej siły sprawczej jakbym się poddał. Co może mi pomóc, czy może jednak iść do byle jakiej pracy, by wyrobić w sobie nawyki? Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odnalezienie satysfakcji zawodowej często zaczyna się od właściwej motywacji i zaangażowania w działania, które naprawdę lubimy. Kiedy praca odpowiada naszym zainteresowaniom i pasjom, każde zadanie wydaje się mniej obciążające, a motywacja do działania wzrasta naturalnie. Dlatego kluczowe jest, aby dokładnie zrozumieć, co nas inspiruje i sprawia przyjemność, co można osiągnąć poprzez eksplorację różnych ścieżek zawodowych, nawet jeśli początkowo wymaga to eksperymentowania.

W tym procesie nieocenione może okazać się wsparcie profesjonalistów, takich jak coach lub psycholog. Coach zawodowy pomoże skoncentrować się na celach kariery i rozwinąć umiejętności niezbędne do ich osiągnięcia, podczas gdy psycholog może pomóc zrozumieć ewentualne bariery psychologiczne, które utrudniają znalezienie lub utrzymanie motywacji. Rozmowy z takimi specjalistami mogą pomóc w określeniu dalszych kroków, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji, prowadząc ostatecznie do bardziej satysfakcjonującej i motywującej pracy zawodowej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/motywacja-kategoria

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.