Brak satysfakcji z życia

Witam.Mam 30lat nie czuje satysfakcji z życia.Chciał bym coś zmienić w życiu ale nie wiem jak.Idąc do pracy i będąc w niej czuje się dobrze.Ale wracając z niej czuję przygnębienie,uczucie że nic nie osiągnąłem inni lepiej sobie radzą zawodowo coś osiągnęli a ja nie mam nic.A czas ucieka.Myśląc o zmianie pracy widzę to negatywnie że się nie uda za mało umiem za mało mam doświadczenia itp.Nie wiem co mam zrobić ze sobą w którą stronę mam iść.?

Witam serdecznie. To, że Pan napisał oznacza, że zauważa Pan problem w swoim funkcjonowaniu i zrobił Pan krok, żeby poszukać pomocy. To ważne, bo jak Pan sobie sam nie pomoże to nikt tego nie zrobi. Pisze Pan o swoim funkcjonowaniu zawodowym, nie wspomina natomiast o innych ważnych relacja np. przyjacielskich, koleżeńskich, czy miłosnych. Zastanawiam się dlaczego, czy jest to dla Pana ważne i istotne, czy tu również zauważa Pan problem?
Tak czy inaczej trzeba by było poszukać pomocy u psychologa - psychoterapeuty. Proszę poszukać kogoś, kto ma duże doświadczenie, na pewno ukończoną szkołę psychoterapii. Polecam zwłaszcza psychoterapię psychodynamiczną lub analityczną. Oferta na rynku jest dosyć bogata, od kontaktów, prywatnych do refundacji NFZ. Musi być Pan gotowy na długoterminową pracę, bo tak się pracuje w terapii, ale efety zauważy Pan zarówno w relajach prywatnych, jak i w pracy zawodowej. Bardzo ważna jest tu wytrwałość, Pańska chęć podjącia leczenia i odpowiedzialność za ten proces. Życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz.

Witam. Polecam psychoterapię. Co jakiś czas człowiek dokonuje podsumowania i rozliczenia się z tym co dokonał i pyta siebie (nieświadomie): czy to mu wystarcza. Pan odpowiedział na to pytanie, że nie wystarcza. Kolejne pytanie to np. Co chcę osiągnąć? Czego w życiu potrzebuję i do czego chcę dążyć? To będzie Pana cel. A następne pytanie: jak osiągnę ten cel? Jak go mam zrealizować. I tu robi Pan plan. A potem należy go wykonać. Powodzenia.

Jeśli myśli te związane są tylko z pracą i karierą zawodową, warto skorzystać z pomocy coacha, który pomoże wyznaczyć ścieżkę rozwoju i odnaleźć motywacje do jej realizacji. Jeśli natomiast nie jest to tylko kwestia pracy, ale bardziej braku satysfakcji z życia- osiągniętych celów życiowych, relacji, wartości itp warto skorzystać z pomocy psychologa, przejrzeć się swojemu życiu, emocjom, potrzebom, deficytom, a także pracować nad zmianą, która przyniesie wzrost satysfakcji i subiektywnego poczucia szczęścia.