Jak na nowo odnaleźć cel w życiu?

Mam 26 lat. Jestem już mężem, ojcem, mam świetną pracę. Zarabiam więcej niż 95% polaków, stanowisko dyrektora, kupiłem sobie wymarzony samochód, wymarzone mieszkanie, wymarzone rzeczy. Do teraz dążyłem do tego, żeby zrealizować te wszystkie marzenia. Teraz kiedy bardzo wcześnie w życiu zrealizowałem wszystkie jakie miałem - nie wiem co robić dalej. Czy to normalne że czuję pustkę i demotywację? Nie mam żadnych pasji, bo mało co mnie cieszy. Co powinienem robić? W co się zaangażować?

z Pana opisu można wywnioskować, że jest Pan osobą bardzo niezależną, zaradną, poprzez heroiczne wysiłki i pracę bardzo dużo Pan osiągnął w swoim życiu - to jednak nie wystarcza, nie cieszy, nie daje satysfakcji. Nie może się Pan uwolnić od jakiejś wewnętrznej siły, która wymusza podejmowanie kolejnych wysiłków, w czym, po tylu doświadczeniach i osiągnięciach, nie za bardzo Pan widzi sens, odczuwa Pan pustkę i demotywację. To ważne, aby zatrzymać się w tym wyścigu i zastanowić co się dzieje, dlaczego w taki sposób Pan funkcjonuje, jakie potrzeby, nakazy wewnętrzne ukryte są w tym sposobie funkcjonowania. Inaczej niż poprzez psychoterapię trudno będzie to zatrzymać, a poczucie pustki, i inne przykre stany, których Pan z pewnością doświadcza będą się pogłębiać. Podjecie psychoterapii z pewnością będzie dla Pana trudną decyzją, ale myślę, że warto spróbować.

Marta Widera-Kędryna

Witam,
Rzeczywiscie w dość młodym wieku wiele pan osiągnął. Ale myślę, ze na tym swiat się nie kończy. Warto postawić sobie kolejne cele, do ktorych może pan dążyć. Takie cele można ustalić z psychologiem. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Gratuluję sukcesów. Prawdopodobnie były to marzenia z lat młodzieńczych. Oczywiste, że skoro się spełniły, brakuje Ci celu. Czy potrafisz się cieszyć tymi sukcesami? Teraz jesteś dorosłym mężczyzną. Poznaj siebie, by odkryć, co daje prawdziwą radość i szczęście. Możesz skorzystać z pomocy coacha, doradcy zawodowego lub psychoterapeuty.