Odczuwanie pustki w życiu u 18-latki

Witam, jestem 18-latką. Stale odczuwam pustkę i nigdy nie cieszyłam się tym co mam. Jestem ambitna, stawiam sobie kolejne cele, ale gdy je osiągam, przestają mieć wartość. Stypendium, szerokie grono przyjaciół, dobra praca, osiągnięcia małe i większe. Przestały cieszyć ledwo je zdobyłam. W trakcie związku było źle - gdy się skończył, jeszcze gorzej. Wszystko ma sens gdy to gonię - a gdy zdobędę, przestaje ten sens mieć. W jaki sposób mogę sobie pomóc? Czy uda się bez terapii?

Witam!
Bez terapii może być ciężko poradzić sobie samej z przeformułowaniem przekonań, które ma Pani o sobie i świecie. Proszę się zastanowić co dają Pani osiągnięcia i sukcesy? Jaka jest ich rola w Pani życiu? Czy kompensują jakieś braki? Czy chce Pani zagłuszyć nimi pustkę, o której Pani napisała? Co by to znaczyło, gdyby Pani nie realizowała swoich celów? Co to o Pani mówi, jeśli nie uda się czegoś osiągnąć? Odpowiedzi na te pytania mogą być wskazówką czego Pani się boi i jak myśli o sobie w głębi serca. Natomiast uczestniczenie w psychoterapii pomoże Pani przekształcić niewłaściwe przekonania i odnaleźć źródła Pani złego samopoczucia. Polecam konsultację bezpośrednio z terapeutą szczególnie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ta metoda jest skoncentrowana na szybkiej pomocy pacjentowi i uczy nowych strategii działania.

Pozdrawiam Panią serdecznie!

bez terapii moze być trudno...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, być może uda się bez terapii, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pani pytanie. Z drugiej strony jeśli chce pani polepszyć komfort i zadowolenie z własnego życia zachęcam do podjęcia psychoterapii. Może pani rozpocząć od kilku wstępnych konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą i przy jego pomocy zdecydować o dalszych krokach postępowania. Pozdrawiam.