Odczuwanie pustki w głowie u 26-latki

Witam mój problem polega na tym ze odczuwam pustke w głowie brak mysli tematow do rozmowy nie umiem zagadac do kogos zaczelam prace na targowisku od nie dawna i kapletnie nie umiem rozmawiac czasem ze starszymi osobami latwiej jak ktos zagada do mnie nie podpasowala mi tez jedna osoba na przeciwko mnie czy da sie coś z tym zrobic czy to jakas choroba czy to sie bierze z tad ze nie mam mysi ?

Witam,

Powodów trudności, o których Pani napisała może być wiele. Na tyle dużo, że traktując poważnie Pani pytanie nie jest to możliwe, by jednoznacznie powiedzieć, że takie objawy biorą się konkretnie z tego i tego.
Jednak, wiele osób opisujących podobne lub niemal takie same trudności które Pani opisuje, cierpiało z powodu niskiego poczucia własnej wartości, przekonania, że nie mają nic ciekawego do powiedzenia, że są mało interesującymi osobami, albo wręcz, że są nudni. Często też takim osobom bardzo zależało, żeby być kimś ważnym, albo żeby inni ich polubili i bardzo się stresowały tym jak wypadną. Efekt był nieraz taki, że im bardziej się starały, tym mniej były sobą i tym niej swobodnie się czuły – pojawiało się wtedy takie uczucie pustki w głowie i myśl, że zupełnie nie wiadomo co się czuje i o czym tu rozmawiać.
Jeśli Pani czuje, że to może jakoś wyjaśniać skąd to uczucie pustki w głowie i smutek, lub chciałaby Pani bardziej się tą sprawą zająć i dowiedzieć się skąd ten problem i jak Pani może go rozwiązać, to zachęcam do umówienia się na wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Często w rozwiązaniu takich trudności pomaga psychoterapia. Na wizytę może się Pani umówić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego (tam wizyty są refundowane przez NFZ) lub do gabinetu prywatnego.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Z Pani opisu wynika, że jest Pani osobą nieśmiałą, a nieśmiałość często wynika z niskiej samooceny, obniżonego poczucia własnej wartości i przeświadczenia, że nie ma się nic ciekawego do powiedzenia. Jednak, żeby upewnić się co do tego, potrzebna jest dokładna diagnostyka. Dlatego zachęcam do wizyty u psychologa, może Pani znaleźć takiego, który przyjmuje w ramach NFZ.

Pozdrawiam serdecznie.