Witam,
rozumiem, że terapia się kończy a Pan nie odczuwa jej skutków, warto jednak jeszcze o tym porozmawiać, można oczywiście także próbować innych form pomocy. Czasem także trzeba nieco czasu, żeby znaleźć tą odpowiednią formę pomocy dla siebie. Życzę wytrwałości i powodzenia! W razie dodatkowych pytań może się Pan kontaktować ze mną bezpośrednio. Pozdrawiam,
Witam,
rozumiem, że chciałby Pan stać się bardziej aktywny i towarzyski. Chciałby Pan także czuć się lepiej ze sobą, mieć lepsze nastawienie i przestać myśleć o samobójstwie. Są to jak najbardziej realne cele do osiągnięcia w procesie terapeutycznym albo indywidualnym albo grupowym. Bardzo mi przykro, że obecna praca nad zmianą nie przynosi pożądanych rezultatów. Namawialabym Pana, aby porozmawiał Pan o swoich odczuciach z obecnym terapią. Być może uda się jeszcze wprowadzić jakieś zmiany w tej relacji i dzięki temu terapia zacznie przynosić efekty. Może też warto porozmawiać o tym co przeszkadzało - czy osób terapeuty, stosowane metody czy podejście terapeutyczne. Dzięki temu może być Panu łatwiej znaleźć rodzaj i formę pomocy najbardziej dostosowaną do Pana potrzeb, a więc najefektywniejszą.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka
Dzień Dobry
Ma Pan rację, psychoterapia jest bardzo dobrym sposobem na możliwość pozbycia się wszystkich objawów, o których Pan pisze. Proszę jednak pamiętać, że jest to proces, który dość długo może trwać. Dlatego, jeśli znajdzie Pan odpowiedniego specjalistę w tej dziedzinie, to powinien mu Pan zaufać i zakończyć psychoterapię dopiero po wspólnym uzgodnieniu tego, gdy osiągnięcie określony, na początku procesu leczenia, cel.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza
Witam, skuteczność terapii zależy od bardzo wielu czynników. Myślę, że podjął Pan dobrą decyzję o rozpoczęciu psychoterapii, gdzie wspólnie z terapeutą będzie miał Pan szanse małymi krokami realizować swoje cele i nauczyć się akceptować siebie.
Życzę powodzenia.
M.Prus
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak radości z życia depresja – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Brak sensu życia u 19-latki – odpowiada Mgr Joanna Kołodziejczyk
- Brak satysfakcji z życia – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Brak efektów terapii psychodynamicznej – odpowiada Mgr Malwina Huńczak
- Konflikty w małżeństwie rodziców – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Jak dalej żyć z depresją? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak żyć, kiedy nie można być sobą? – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Brak akceptacji siebie i wiary we własne sukcesy – odpowiada Mgr Elżbieta Filipowicz
- Depresja, nerwica i myśli samobójcze z samotnością u 25-latka – odpowiada Mgr Elżbieta Schabowska
- Brak pewności i wiary w siebie – odpowiada Dr n. med. Anna Zofia Antosik