Brak radości z życia depresja

Ja tez nie mam odwagi sie zabic wszystko mnie meczy denerwuje nic mnie nie cieszy nie umie sie smiac cieszyc ciagle jestem zmartwiona nie zalezy mi na niczym.To jest depresja czy jeszcze nie.Boje sie ze juz nigdy nie bede umiala cieszyc sie z zycia nigdy sie nie smieje nie umie nie potrafie to tez mnie denerwuje wszystko mnie denerwuje.Tak chcialabym mjec juz swiety spokoj a niemam odwagi zrobic to.

Dzień dobry!

Bardzo proszę zaopiekować się sobą i pozwolić sobie pomóc - zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Witam. To bardzo dobrze, że nie ma Pani odwagi popełnić samobójstwa, bo chyba to jedynie w tym momencie jest powodem tego, że Pani żyje. Po tak krótkim mailu trudno mi się zorientować, czy to depresja, czy poważne zaburzenie osobowości. Niezależnie od tego chciałabym, żeby Pani wiedziała, że leczenie jest możliwe, tylko Pani musi tego chcieć, bo Pani jest jedyną osobą, która może o to zawalczyć. Jest taka książka pt. "Uratuj mnie" opisująca proces terapii pacjentki z poważnym zaburzeniem osobowości - może sięgnięcie po nią pozwoliłoby Pani uwierzyć, że leczenie, choć długie, jest możliwe. Jeżeli chciałaby Pani zawalczyć o siebie proszę poszukać doświadczonego psychologa - psychoterapeutę, czy prywatnie, czy na nfz. Wierzę w to, że terapia psychodynamiczna, czy psychoanalityczna pomogłaby Pani wyeliminować myśli samobójcze i odzyskać radość życia. Wszystko w Pani rękach, ja życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz