Brak radości z życia i napady smutku u 18-latki

Witam ! Mam 18 lat. Od pewnego czasu nie umiem cieszyć się wystarczająco życiem. Niczego mi nie brakuję, mam rodzinę, chłopaka, przyjaciół.Ciągle jednak jestem zmęczona, nic mi się nie chcę, mam napady smutku i płaczu bez powodu. Zawaliłam szkołę(profil wojskowy), gdyż mam poprawkę z matematyki na którą nie mam siły się uczyć i pewnie nie zdam. Na dodatek ciągle się denerwuję , jestem drażliwa, senna. Ciągle mam poczucie winy o wszystko. Pół roku temu miałam problem z autoagresją. Co mam robić??

Witam,
zachęcałabym do udania się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania podstawowych badań i wykluczenia medycznych przyczyn takiego stanu. Później prosze udać się do psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Opisane objawy mogą wskazywać na depresje dlatego zachęcałabym do skorzystania z pomocy psychologa i/lub psychiatry. Diagnoza i podjęcie leczenia powinno szybko przynieść poprawę funkcjonowania.