Poczucie smutku i brak sensu życia u 14-latki

Mam 14 lat i dla mnie świat nie istnieje.nie czuję, że żyję. Wszyscy mówią, że mam takie smutki tylko dlatego, że jestem w okresie dojrzewania.Prawda jest inna. Moja matka jest alkoholiczką.Nie ma dnia bez awantury oraz udowadniania mi jakim jestem śmieciem.Ojciec stosuje przemoc psychiczną i fizyczną. Moja siostra ma lepiej: nią się zajmują.Nie chodzi mi o naukę, tylko o jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa.Nie widzę przyszłości.W ręku trzymam żyletkę i zastanawiam się jak to jest umrzec...
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Powinnaś jak najszybciej poszukać wsparcia - czy masz kogoś bliskiego i godnego zaufania, któremu mogłabyś opowiedzieć o wszystkim?
Alkoholizm w rodzinie, przemoc fizyczna i psychiczna, a w związku z tym brak poczucia bezpieczeństwa i stabilności powoduje szereg konsekwencji psychologicznych - między innymi: niskie poczucie własnej wartości, lęk przed bliskością, wrogość, bardzo dużą potrzebę akceptacji, poczucie winy, depresję. Dlatego już teraz powinnaś poszukać specjalistycznej pomocy. Idź do poradni psychologiczno - pedagogicznej i porozmawiaj z psychologiem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Wyobrażam sobie, jak trudno jest Ci żyć, nie mając wsparcia od Najbliższych Ci osób,
i przede wszystkim od Mamy, kiedy to jesteś zdana na samą siebie.

Zawsze są rozwiązania...
Proszę nie zwlekaj, nie musisz być w tym sama!
Zwróć się, proszę jak najszybciej telefonicznie do bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynnego od pon.-soboty, w godz. 12.00-20.00, gdzie otrzymasz potrzebną Ci pomoc i wskazówki, by pomóc samej sobie, i pośrednio swojej Rodzinie.

Życzę Ci powodzenia i odwagi,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Moja Droga,

musi Ci być szalenie trudno w sytuacji w której się znalazłaś. Podziwiam, że zdecydowałaś się napisać i poszukać wsparcia tutaj.
Istnieje wiele organizacji, które mogą udzielić Ci pomocy i myślę, że warto po nią sięgnąć.
Wspomniany Telefon Zaufania jest świetną opcją. Ja polecam Ci Fundację Nieustraszone w której pracuję. Organizujemy spotkania dla nastolatek borykających się z różnymi problemami. W grupie rówieśniczek dostarczamy sobie wzajemnie wsparcia i szukamy rozwiązań. Nie wiem z jakiego miasta jesteś (my spotykamy się w Lublinie, Rzeszowie i Gdańsku), ale może chciałabyś do nas dołączyć?
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo siły,
przesyłam kontakt gdybyś się zdecydowała:
kontakt@nieustraszone.eu