Autoagresja skutkiem braku akceptacji rówieśników

Witam wszystkich!

Mam problem, ponieważ całe moje piekło zaczęło się od 1 klasy podstawówki, w zasadzie nielubiana, odrzucana, wyśmiewana byłam od przedszkola, ale teraz w gimnazjum (jestem w 1) wszystko się nasiliło. 2 dziewczyny (w tym moja dawna kumpela) naśmiewają się ze mnie, grożą, wypisują głupoty na mój temat w mojej bramie i nastawiają całą klasę przeciwko mnie. Już nie mogę wytrzymać, pocięłam się żyletką 2 razy, myślę o samobójstwie. To jest silniejsze ode mnie. Ciągle mi wmawiają, że jestem brzydka, głupia, tępa itp. Mam ogromne kompleksy, ciągle widzę śmierć! Pomóżcie mi błagam i doradźcie cokolwiek! Pozdrawiam

Witam!

Znalazłaś się w trudnej sytuacji i warto zastanowić się, jakie masz możliwości wyjścia z niej. Cięcie się i myśli samobójcze mogą być psychiczną odpowiedzią na krzywdy, jakich doznajesz ze strony rówieśników. Autoagresja jest zwykle przejawem bezsilności i braku możliwości wyrażenia trudnych emocji. Dlatego warto, żebyś teraz nie była sama. Poszukaj w swoim otoczeniu osób, które Ci pomogą. Warto, żeby zaangażować rodziców w to, co się z Tobą dzieje. Będąc nieletnią jesteś pod ich opieką i oni mają obowiązek zapewnić Ci bezpieczeństwo. Porozmawiaj z nimi o sytuacji w szkole. Mogą zainterweniować u nauczycieli czy porozmawiać z rodzicami tych osób. Jeśli obawiasz się rozmowy, napisz list do rodziców. Łatwiej będzie wyrazić to, co czujesz, a dodatkowo rodzice będą mogli lepiej Cię zrozumieć. Jeśli działania w kierunku zmiany sytuacji z rówieśnikami nic nie pomogą, zastanów się nad zmianą szkoły. Rodzice będą również do tego potrzebni. Warto też, żebyś porozmawiała z rodzicami nad możliwością kontaktu z psychologiem. Twoje samopoczucie i trudności w relacjach z innymi osobami mogą się nasilać i prowadzić np. do depresji. Zachęcam Cię do skorzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Uzyskasz tam wsparcie i pomoc, jeśli rodzice Ci jej nie udzielą. Fundacja prowadząca telefon ma możliwość interweniowania w sprawie dzwoniących młodych osób. Pomoc innych osób może pozwolić Ci poradzić sobie z trudnościami i odzyskać dobre samopoczucie. Dlatego warto poszukać tego wsparcie w bliskich, zaufanych osobach. Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Proszę nie zwlekaj, zwróć się o pomoc do bezpłatnego Kryzysowego Telefonu Zaufania,
116 123, czynnego codziennie w godz. 14.00-22.00 (dla Osób dorosłych).
Albo do dla Dzieci i Młodzieży, pod nr 116 111, czynnego od pon. do sob. w godz. 12.00-20.00.

Poinformuj i zwróć się o pomoc do Mamy lub Osoby, do której masz zaufanie, nie zostawaj z tym sama, tak nie musi być...

Życzę Ci tego, czego najbardziej teraz potrzebujesz,
irena.mielnik.madej@gmail.com