Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przez moją depresję wszystko mi się wali. Co robić?

Cześć! Mam 14 lat i od dawna nie potrafię kontaktować się z ludźmi, trudno jest mi podejść i porozmawiać, od około 5 klasy podstawowej w szkole się ze mnie śmiali i w ogóle rozmawiali na mój temat, przeważnie chłopcy. A gdy teraz jestem w gimnazjum to z początku w pierwszej klasie było w porządku, lecz zamknęłam się przed nimi wszystkim teraz, w drugiej klasie gimnazjum. Mówią do mnie przeróżne rzeczy nieprawdziwe, ale ja się bronię, lecz dołuje mnie to, że po prostu przez tą moją depresję wali mi się cały świat. Nie mam zamiaru iść do psychiatry - byłam tam kiedyś, ale nie chcę rozmawiać z tym lekarzem, nie wiem co zrobić, proszę o pomoc, bo się załamuję powoli psychicznie. Pozdrawiam!

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam!

Trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami i niska samoocena nie muszą być wynikiem rozwoju zaburzeń psychicznych. Myślę, że warto, żebyś skonsultowała się z psychologiem. Pomoc psychologa będzie dla Ciebie możliwością rozwiązywania trudnych psychicznych problemów oraz uczenia się, jak nawiązywać kontakty z ludźmi. Możesz w tym celu udać się do psychologa szkolnego. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy innego specjalisty, to potrzebna będzie zgoda rodziców.
Warto zatem, żebyś z nimi porozmawiała o tym, co czujesz i co się z Tobą dzieje. Rodzice mają obowiązek dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne swoich dzieci. W czasie poszukiwania specjalisty zachęcam Cię do korzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Telefon jest bezpłatny i anonimowy. Będziesz mogła rozmawiać o swoich problemach i uzyskać wsparcie.

Pozdrawiam 

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy