Koledzy ze szkoły stosują wobec mnie przemoc - jak powinienem zareagować?

Jestem w II klasie gimnazjum. Mam już problem od 1,5 roku. W I klasie pewne chłopaki chciały, abym mierzył parapet (kocenie), ale przeszkodziła im w tym moja dobra znajoma, która jest w tej szkole nauczycielem. Jak zobaczyli, to się odczepili. Kiedyś pożyczyłem jednemu z tej bandy, która mnie napadła, cyrkiel i od tamtej pory moje stosunki między nimi się zmieniły - nie przyjaźniliśmy się, ale poznali mnie, jaki jestem naprawdę, i było wszystko normalnie, a nawet mogę śmiało powiedzieć, że byli moimi obrońcami. Ja się bardzo dobrze uczę - na koniec pierwszej gimnazjum miałem średnią 5,26 - jestem najlepszy w klasie i zawsze na sprawdzianach cała klasa spada na mnie i wtedy wszyscy mnie "kochają", a gdy sprawdzian napiszemy, słyszę... No może nie od wszystkich, ale od 15 osób na 25 na pewno. Z ich strony nie mam żadnego wsparcia :( Cała szkoła śmieje się ze mnie, że jestem pedałem. A ja nim nie jestem, nawet powiem, że się brzydzę tym. A jak się zapytałem kilku osób, dlaczego tak sądzą, to usłyszałem: "Bo gadasz ciągle z dziewczynami". Myślałem, że wyjdę z siebie. W takim razie ja czegoś tu nie rozumiem. Dziewczyny lepią się do mnie jak muchy do lepki, bo potrafię z nimi rozmawiać. Wśród dziewczyn jestem bardzo lubiany, ale z chłopakami to już inna sprawa. Wczoraj w szkole podeszło do mnie 5 chłopaków. Jeden z nich uderzył mnie z pięści w twarz, aż mi krew z zęba poleciała. Jedna z dziewczyn, która to widziała, powiedziała pani i sprawa poszła do dyrektora. Natomiast chłopaki ode mnie z klasy, jakby chcieli, toby się za mną wstawili, a oni co? Śmiali się! Dziś w szkole znów się wszyscy ze mnie śmiali, że kabluję. Proszę o odpowiedź na temat mojej historii, bo ja już nie mogę wytrzymać tych uśmieszków, kpin, wyzwisk, a od niedawna już ma miejsce przemoc fizyczna. Proszę o odpowiedź.

Witam!

Życie nastolatka jest trudne i pełne wyzwań. W tym okresie kształtuje się pewność siebie i umiejętności radzenia sobie z problemami. Zainteresowanie i akceptacja ze strony rówieśników są bardzo ważne, gdyż pozwalają budować wysoką samoocenę i pewność siebie. Jednak nastolatki często stają się przyczyną wielu problemów osób w jakikolwiek sposób różnych od większości. Bardzo dobrze się uczysz i potrafisz rozmawiać z dziewczynami. Sądzę, że niejeden chłopak z Twojej szkoły chciałby być taki jak Ty, mieć powodzenie u kobiet. To może budzić ich zazdrość i złość, czemu Ty tak masz, a oni nie. Łatwiej jest kogoś uderzyć i wyśmiać, niż powiedzieć mu, co się naprawdę czuje. Warto, żebyś mimo wszystko nie starał się na siłę stawać takim jak reszta. Twoja indywidualność jest bardzo ważna. Dbanie o własny rozwój teraz może im wydawać się niepotrzebne, ale w przyszłości może zaowocować. Dlatego dobrze byłoby, gdybyś znalazł odpowiednie dla siebie towarzystwo, w którym mógłbyś się czuć bezpiecznie i miał w nim wsparcie. W szkole zapewne znajdzie się kilka osób o podobnych zainteresowaniach i możliwościach. Warto również, byś porozmawiał z rodzicami o przemocy, jakiej doświadczasz, gdyż oni mogą zainterweniować w Twojej sprawie. Nikt nie ma prawa Cię bić i poniżać. Pamiętaj, że jesteś tak samo ważny i wartościowy jak Twoi rówieśnicy. Dlatego masz prawo walczyć o siebie i swoje dobro. Warto mieć za sobą rodziców i korzystać z ich wparcia i pomocy, bo w ten sposób możesz zmienić swoją sytuację.

Pozdrawiam