Cała szkoła się ze mnie śmieje. Czy ktoś może mi pomóc?

Mam prawie 14 lat i chodzę do I gimnazjum. Cała szkoła się ze mnie śmieje, bo jestem brzydka i gruba - ważę z 85 kilo przy 170 cm wzrostu. Ostatnio jestem przewrażliwiona i płaczę po n.p. :żal mi cię..." i nie wiem co zrobić.

Jak idę korytarzem, to III gim. się śmieje, albo II lub I - bez różnicy, bo jak powiedziałam WSZYSCY SIĘ ŚMIEJĄ. Nawet jak idę ulicą to babcie stają i się lampią na mnie;/ Co mam zrobić? Powiedzieć im coś czy co, nie mówcie, żeby nie zwracać uwagi, bo ja tak nie umiem!

Witam!

Problemy z rówieśnikami są bardzo przytłaczające dla młodych osób. W tym wieku swoją samoocenę często buduje się na podstawie opinii kolegów i koleżanek. Odrzucenie i żarty z ich strony bardzo ranią i powodują poczucie wstydu.

Myślę, że mogłabyś porozmawiać o tym z rodzicami. Są oni najbliższymi osobami i mogą zainterweniować w Twojej sprawie. Może sami nie zdają sobie sprawy jak cierpisz, że bardzo potrzebujesz wsparcia. Mogłabyś także opowiedzieć o tym szkolnemu pedagogowi. Powinien on spróbować zmienić Twoją sytuację w szkole prowadząc akcje edukacyjne wśród rówieśników.

W większości młodzi ludzie nie wiedzą jak wielką krzywdę czynią innym przez wyśmiewanie i szykanowanie. Rodzice i kadra pedagogiczne powinni stanąć w Twojej obronie i znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Pozdrawiam