Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cała szkoła się ze mnie śmieje. Czy ktoś może mi pomóc?

Mam prawie 14 lat i chodzę do I gimnazjum. Cała szkoła się ze mnie śmieje, bo jestem brzydka i gruba - ważę z 85 kilo przy 170 cm wzrostu. Ostatnio jestem przewrażliwiona i płaczę po n.p. :żal mi cię..." i nie wiem co zrobić.

Jak idę korytarzem, to III gim. się śmieje, albo II lub I - bez różnicy, bo jak powiedziałam WSZYSCY SIĘ ŚMIEJĄ. Nawet jak idę ulicą to babcie stają i się lampią na mnie;/ Co mam zrobić? Powiedzieć im coś czy co, nie mówcie, żeby nie zwracać uwagi, bo ja tak nie umiem!

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Witam!

Problemy z rówieśnikami są bardzo przytłaczające dla młodych osób. W tym wieku swoją samoocenę często buduje się na podstawie opinii kolegów i koleżanek. Odrzucenie i żarty z ich strony bardzo ranią i powodują poczucie wstydu.

Myślę, że mogłabyś porozmawiać o tym z rodzicami. Są oni najbliższymi osobami i mogą zainterweniować w Twojej sprawie. Może sami nie zdają sobie sprawy jak cierpisz, że bardzo potrzebujesz wsparcia. Mogłabyś także opowiedzieć o tym szkolnemu pedagogowi. Powinien on spróbować zmienić Twoją sytuację w szkole prowadząc akcje edukacyjne wśród rówieśników.

W większości młodzi ludzie nie wiedzą jak wielką krzywdę czynią innym przez wyśmiewanie i szykanowanie. Rodzice i kadra pedagogiczne powinni stanąć w Twojej obronie i znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy