Problemy z pamięcią i koncentracją oraz trudności z nawiązywaniem kontaktów

Witam.Moje zycie to koszmar,chce eutanazji,kazdy cierpi,ciagle mowie o smierci, nic wiecej nie przychodzi mi do glowy, mam manie przesladowcza,caly dzien nic nie robie,nie mam ani 1 znajomego,patrze na ludzi ale nic nie mowie,jakbym byla psychopatka, nie umie sie cieszyc, smiac, gubie sie w terenie, zapominam gdzie parkowany byl samochod,za kazdym razem tak jest. Placze codziennie,nigdy nie mialam dobrego kontaktu z nikim,dobieralam slowa ktore obrazaly innych nieswiadomie.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Pierwsze oznaki zaburzeń pamięci

Witam!
Biorąc pod uwagę ilość objawów, które Pani opisuję, zastanawiam się, czy konsultowała się Pani z lekarzami, by sprawdzić, co się dzieje. Myślę tu sobie przede wszystkim o neurologu i psychiatrze. Rzetelna diagnoza pozwoli wdrożyć leczenie stosowne do Pani potrzeb. Zachęcam więc do takich wizyt, najlepiej w towarzystwie zaufanej osoby, na wypadek, gdyby miała Pani trudności ze zrozumieniem zaleceń lekarza.
Pozdrawiam!

0

Trudności, które Pani opisuje mogą wynikać, z różnych problemów psychologicznych np. depresji. Wskazana w tym wypadku byłaby konsultacja psychiatryczna, by rozpocząć odpowiednie leczenie. Warto rozważyć również podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

0

Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa i podjąć psychoterapię. Podobne objawy mogą świadczyć o zaburzeniach o podłożu organicznym, depresji, zaburzeniach adaptacyjnych lub zaburzeniach osobowości. Diagnostyka i podjęcie leczenia jest konieczne dla poprawienia zarówno funkcjonowania, jak i samooceny, poczucia wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, które z kolei zaowocuje lepszym funkcjonowaniem z innymi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy