Trudności w rozumieniu słów i prowadzeniu rozmowy

witam.nie pracuje, nie umie wykonywac tak jak trzeba nic, zapamietuje 1 zdanie i nic wiecej.Nie rozumie nawet gdy ktos prosto mowi. Po 1 zdaniu wszystko sie gubi co ktos powiedzial. Boje sie ludzi, dzieci.Nie mam w sobie radosci, tylko ciagla zlosc, wrogosc.Z nikim nie umie rozmawiac, stworzyc pare slow, lektura nie pomaga, czytam a za chwile nie wiem o co chodzi. Nie mam ani jednej znajomej, nic nigdy nie wiem, nigdy nic nie dodaje do rozmowy, jestem latwowierna.Wegetuje.

Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa i podjąć psychoterapię. Podobne objawy mogą świadczyć o zaburzeniach o podłożu organicznym, depresji, zaburzeniach adaptacyjnych lub zaburzeniach osobowości. Diagnostyka i podjęcie leczenia jest konieczne dla poprawienia zarówno funkcjonowania, jak i samooceny, poczucia wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, które z kolei zaowocuje lepszym funkcjonowaniem z innymi.