Nerwica a długość życia

Czy nerwica ma bezpośredni czy pośredni wpływ na długość życia?

pytanie retoryczne :). odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
nie leczona nerwica, tak jak każdy chroniczny stres, oczywiście może mieć pośredni wpływ na zdrowie, jednak trudno jest oszacować czy ma jakiś wpływ na długość życia.
Nerwica ma przede wszystkim duży wpływ na jakość życia dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiedniej terapii - przede wszystkim psychoterapii czasem ze wspomaganiem lekami.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl