Jak znaleźć cel w życiu?

Witam. Mam 21 lat. Mam synka 1,5 rocznego. Mam Problem z odnalezieniem siebie. Nie mam obranego celu co bym chciała robić i jak zacząć żeby do tego dążyć. Nie mam pracy a bardzo bym chciała ja mieć. Chciałabym robic to co lubie. Lubię mieć dużo kontaktu z ludźmi i rozmawiać z nimi doradzć. jestem osoba empatyczną. Nie wiem co mam sama ze sobą zrobić :( jak mam odnaleźć siebie?

Chce Pani siebie odnaleźć, więc wnioskuję, ze gdzieś zgubiła Pani część siebie. Tak jest często, kiedy spełniamy czyjeś oczekiwania, zamiast podążać za głosem serca, za tym, co kochamy. Pisze Pani na wstępie o dziecku i trochę to dziwne. Wydaje się, że bycie żoną i matką jest spełnieniem pewnych marzeń (wiele osób pragnie mieć rodzinę). Marzenia, to coś, z czego biorą się cele w życiu. Proszę zatem pomarzyć :) I wrócić wstecz pamięcią, do miejsca, gdzie Pani zostawiła siebie, na rzecz woli i oczekiwań innych (kogo?).

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do pracy psychologicznej nad dotarciem do swoich zasobów, celem odkrycia pasji, która również pozwalałaby na zarabianie.

Z przesłaniem dotarcia so swojej pasji,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam,
z Pani opisu wynika, że czuje się obecnie Pani zagubiona i chciałaby Pani zmienić coś w swoim życiu. Samodzielne poszukiwanie celu jest zwykle bardzo trudnym zadaniem, bo zlokalizowanie właściwych potrzeb wymaga głębszego wglądu. Z tego względu zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Pod jego kierunkiem łatwiej jest przyjrzeć się i zaopiekować odpowiednimi wewnętrznymi przeżyciami, tak aby znaleźć odpowiednią drogę dalszego rozwoju.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl