Problem ze znalezieniem szczęścia w życiu

Związałam się z starszym mężczyzną z przeszłością-trwa to od roku, a ja nie potrafię znaleźć szczęścia-ciągle pojawiają się problemy,które wg Partnera sama tworze. za długie rozmowy, moja potrzeba czułości, chęć spędzania czasu razem, ograniczanie jego picia alkoholu.po kłótni potrzebuje czasu-przez tydzień się nie odzywa. były sytuacje kiedy otwarcie mówił, że mnie nie kocha, że nie chce ze mną mieszkać-później przepraszał, prosił żebym wróciła. ja kocham i chciałam o to walczyć-czy jest sens?

Dzień dobry.

Decyzję w sprawie swoich wyborów musi Pani podjąć sama - i sama godzić się na jej plusy i minusy.
Warto byłoby jednak przyjrzeć się sobie i własnym motywom relacji z drugim człowiekiem, którego przeszłość ma niewątpliwy wpływ na Pani teraźniejszość. Z tego powodu sugerowałbym konsultację psychologiczną.

Pozdrawiam.

Proszę zadać sobie kilka pytań: *jak Pani wyobraża sobie Wasz związek za 5, 10, 15 lat? Czy jest to dla Pani satysfakcjonująca i przyjemna wizja? *jakie ma Pani oczekiwania wobec partnera? Czy zna Pani jego oczekiwania wobec siebie? *co dostaje Pani w tej relacji? Co w nią wnosi od siebie?

Decyzję czy "jest sens walczyć" musi Pani podjąć sama. Polecam przeanalizować sytuację samodzielnie, bądź też udać się na konsultację psychologiczną.
Jeżeli zdecyduje Pani, że chce być w związku z obecnym partnerem, polecam odbyć z nim szczerą i otwartą rozmowę o tym czego od niego oczekuje, czego pragnie, jakie ma plany. Pozwoli to wyjaśnić być może niewyjaśnione dotychczas -i z tego powodu problematyczne - aspekty waszej relacji. Być może pomocna będzie również konsultacja psychologiczna dla par?
Jeśli jednak zdecyduje Pani, ze nie jest to TO – proszę się nie bać i podjąć odważne decyzje i działania. Powodzenia.

Witam,

przykro czytać tak smutny post, mam wrażenie, że jest Pani bardzo zmęczona brakiem zrozumienia ze strony partnera i stresującymi sytuacjami które ciągle wracają.
Może warto skontaktować się z psychologiem-terapeutą z rejonowej poradni zdrowia psychicznego i wraz z nim zastanowić się nad znalezieniem odpowiedzi na pytanie które Pani dziś tutaj zamieściła?
W ten sposób rozwieje Pani swoje wątpliwości i znajdzie sposób na rozwiązanie problemu.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Witam serdecznie,
Zawsze jest sens walczyć jeśli obie strony tego chcą. Z Pani opisu wynika, że mogą Państwo mieć problem z utrzymaniem więzi. Albo jest w Waszym związku bardzo blisko (czasem może nawet dla jednej ze stron aż za blisko) emocjonalnie i zaraz potem następuje mechanizm oddalenia, który bardzo Panią rani a partnera wprowadza w stan niepewności. Na takie nasze zachowanie wpływają niepomocne nam schematy które tworzą się w nas od dzieciństwa. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o schematach i ich wpływie na nasze życie odsyłam do mojego bloga: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl.
Myślę, że warto aby udali się Państwo do psychoterapeuty który pomógłby Wam zrozumieć lepiej Wasz problem i nauczył jak sobie z nim radzić.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska