Jak w moim wieku można się dowiedzieć, co chce się w życiu robić?

Moje pytanie jest natury raczej psychologicznej. Mam 37 lat i nie mam pojęcia co zrobić ze swoim życiem. W chwili obecnej nie pracuję po zrezygnowaniu z ostatniej pracy po niesprawiedliwym traktowaniu. Dość długo dochodziłam do siebie po tym ale już wcześniej było podobnie że szukałam pracy nie wiedząc co tak naprawdę chcę robić. Zajmuje się fotografią kurs nie przynosi mi zbytnich zysków. Mieszkam poza granicami Polski i naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Dziedziny w których pracowalam nie interesują mnie, pozycje jakie widzę na rynku to administracja, księgowość, hotelarstwo. Niestety nie widzę się w tym. Nie mam wyższego wykształcenia niestety i nawet gdybym chciała podjąć naukę nie wiem co chcę. Wprawia mnie to wszystko w okropny stan rozczarowania, załamania. Jak w moim wieku można not wiedzieć co chce się w życiu robić? Gdzie się udać po jaką pomoc. Muszę ruszyć z miejsca.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
W pewnym momencie życia może nadejść taka chwila, kiedy człowiek chce coś zmienić, zacząć od nowa. Może właśnie teraz Pani jest w takim momencie. Proszę spojrzeć na to nie jako na brak pomysłu i perspektyw, ale właśnie, jako szansę i wyzwanie. Może zacząć Pani zupełnie od nowa. Jeśli nie chce Pani wykonywać dotychczasowego zajęcia, to proszę rozejrzeć się na rynku pracy, podpytać znajomych, poczytać fora. W dzisiejszych czasach jest bardzo wiele różnych możliwości pracy, zmiany zawodu, przebranżowienia się, pracy, jako freelancer np. fotograf. Powstają też nowe zawody, które dopiero się kształtują na rynku pracy. Nie trzeba więc koniecznie pracować w hotelarstwie, księgowości itp. To nic złego nie wiedzieć, co chciałoby się robić w życiu. Etap poszukiwania również może być fascynujący, bo próbujemy i testujemy różne możliwości. Może warto pomyśleć o jakimś kursie, dzięki któremu zyskałaby Pani dodatkowe kwalifikacje? Jeśli nie ma Pani pomysłu, to zachęcam do udania się do doradcy zawodowego który pomoże Pani znaleźć odpowiedź na pytanie, co chciałaby Pani robić w życiu. Warto też udać się na konsultację do psychologa, bo wspomina Pani, że w poprzedniej pracy doświadczyła Pani niesprawiedliwego traktowania. To też może być czynnik blokujący Panią przed podjęciem kolejnych działań, pracy. A psycholog na pewno pomógłby Pani rozwiązać te trudności. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani, przywitam Panią słowami Brock’a Tully’ego:

Kiedyś z wielkim wysiłkiem „myślałem” nad tym,
jakim powinienem być.
Teraz „jestem” kim być mogę, to takie proste.

Napisała Pani, że nie ma pojęcia, co zrobić ze swoim życiem...

Domniemam, że nie wierzy Pani w swoje możliwości…, a ja się tak zastanawiam, skoro tak, to jak się Pani udało wyjechać poza granice Polski, zmienić swoje dotychczasowe życie, zaadoptować się do tamtejszych zwyczajów Ludzi, klimatu i podejmować tam codzienne trudności?
Tym bardziej, że jak Pani napisała, zmieniała często pracę (domniemam) i również miejsca zamieszkania?

Zawarła Pani słowa, że "nie wiem czego chcę"…
Proszę Panią niektórzy ludzie przez całe życie nie wiedzą, czego chcą, przez większą część życia poszukują swojej drogi, a są też tacy, którzy "zadowalają się" tym, co mają.
Jednak Pani już wie, że nie odnalazłaby się w obszarze pracy (administracja, księgowość, hotelarstwo).

Podsumowując,
Zachęcałabym Panią do poszukiwania odpowiedzi w sobie samej.
Co to znaczy?
To poszukiwanie w sobie odpowiedzi, Co naprawdę dla Pani jest ważne, Czego Pani dla siebie oczekuje, Co Pani sprawia i sprawiałoby przyjemność.

Żeby znaleźć odpowiedzi, trzeba się zatrzymać i wziąć głęboki oddech i pozwolić sobie na zastanowienie się w ciszy.
Jak Pani wie, do wielkich tego świata najwięcej odpowiedzi przypłynęło własnie w ciszy i spokoju.
Im bardziej się nakręcamy i naciskamy na siebie, tym trudniej do siebie dotrzeć.
Jeśli zajmie się Pani sobą, przypłynie do Pani odpowiednia odpowiedź.
Chcę Pani powiedzieć, że każdy czas jest dobry na zmianę swojej drogi zawodowej/edukacyjnej/biznesowej.

Inspiruję Panią do kontemplacji, medytowania, może jogi, relaksacji, odkrycia prawdziwej pasji.

Zachęcam Panią do rozważenia podjęcia przez Panią terapii rozwojowej, co byłoby jak najbardziej dla Pani pomocne, żeby znalazła Pani siebie i swoje powołanie.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com