Jak poradzić sobie w dorosłym życiu?

Witam,mam pewien problem a mianowicie odkad skonczylam szkołę zawodową a bylo to w 2017 roku nie mam zadnego zatrudnienia nikt mnie nie chce do pracy bo mam grupę inwalidzka na chorobe psychiczna.Chciałabym pracować,ale nigdzie mnie nie chca gdzie tylko zadzwonię z zapytaniem czy oferta pracy aktualna to zawsze ta sama odpowiedź niestety albo wypytuja sie mnie o wiek,wykształcenie,gdzie mieszkam itd.Sądzę,ze juz nie znajdę zadnej pracy juz tyle ofert obdzwonilam,zalezy mi na pracy bo zyc nie mam za co jestem na utrzymaniu rodzicow a chciałbym zamieszkać z chłopakiem,wynająć mieszkanie,mam plany na zycie,ale nie moge ich zrealizować.Co z tego,ze jestem w PUPie zarejestrowana jak oni zadnych ofert pracy mi nie daja bo najwidoczniej do niczego sie z ta grupa nie nadaje a dodam,ze mam wyksztalcenie handlowe i lubię to.Proszę pomóżcie mi bo nie wiem co mam teraz robic

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt i za zaufanie :)

Mam zbyt mało danych..., nie napisała Pani, na jaką (zdiagnozowaną) jednostkę chorobową, przyznano Pani orzeczenie o niepełnosprawności?

Z Pani relacji, wnioskuję, że być może? zbyt mocno skupia się Pani na tym, czego nie ma, i nie zauważa, nie skupia się Pani na swoich zasobach, przede wszystkim na tym,
że: "... ze mam wyksztalcenie handlowe i lubię to... ."
Bo robienie tego, co się lubi/robi z pasją, ma fundamentalne znaczenie - wtedy zyskuje na tym Pani oraz Ludzie, z którymi potencjalnie miałaby Pani bezpośredni/pośredni kontakt.

Aby znaleźć na dzisiejszym rynku, zadowalającą ofertę pracy, trzeba włożyć trochę wysiłku, zaangażowania, energii, czasu oraz trochę pomysłowości.

Warto byłoby (być może?) skorzystać z dostępnych (bezpłatnych) szkoleń? kursów, np. z profesjonalnej obsługi Klienta, z efektywnej sprzedaży? autoprezentacji? itp.
Inspiruję Panią, by zainteresowała się Pani, czy w PUP-ie nie ma takich szkoleń?
Jestem przekonana, że ma Pani potrzebne zasoby, tylko nie jest ich Pani świadoma...
Jeśli mieszka Pani w dużej aglomeracji, są takie szkolenia, tzw. za free, gdzie byłaby możliwość, by mogła Pani podnieść swoje
kompetencje, by w ten sposób zaciekawić Sobą potencjalnego Pracodawcę.

Myślę, że praca terapeutyczna (rozwojowa) pod okiem Psychologa nad wzmocnieniem u Pani samooceny (do rozważenia) mogłaby okazać się dla Pani przydatnym wsparciem, w postrzeganiu samej Siebie (w ramach NFZ-tu) czego Pani serdecznie życzę.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605