Lek przed dorosłym życiem

Mam 20 lat i nie radzę sobie z dorosłością, przeraża mnie. Zrezygnowałam już ze wszystkich swoich marzeń. Czuję się opóźniona w stosunku do swoich rówieśników, tysiąc razy bardziej dojrzałych. Jestem nieudacznikiem życiowym, a będzie tylko gorzej. Lęk, brak poczucia bezpieczeństwa są moimi stałymi towarzyszami.Jak poradzić sobie z tym problemem?

Mgr Nina Szalas

Takie przekonanie jak "jestem nieudacznikiem życiowym" czy lęk przed podjęciem zadań związanych z dorosłością zostały ukształtowane wraz z Pani rozwojem. Warto zobaczyć jak się tworzyły, czy są poparte faktami i jakie faktycznie ma Pani silne strony i zasoby, by zmierzyć się ze stojącymi przed Panią zadaniami życiowymi. Pomóc w tym może psycholog albo może jakaś grupa terapeutyczna. Warto poszukać czegoś dla siebie.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza