Na czym polega miłość platoniczna?

Witam, Na czym polega milosc platoniczna? 2 osoby sie bardzo lubią, moze nawet kochaja, ale nie moga tworzyc zwiazku bo sa z innymi osobami lub sa inne przeszkody. - A dokładnie na czym taka milosc platoniczna polega? Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Miłość platoniczna, o której Pani pisze, to miłość niezrealizowana, w której partnerzy nie mają realnego kontaktu, nie tworzą związku. Często wiąże się z idealizowaniem partnera. Z powodu swojej niedostępności wydaje się bardziej atrakcyjny.

W literaturze miłość platoniczna to także uczucie "przyjacielskie", czyste, wzniosłe, pozbawione sfery zmysłowej, seksualnej.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza