Na czym polega syndrom krótkiej fazy anagenu?

"Syndrom krótkiej fazy anagenu" - na czym polega ta choroba włosów?

Witam. Choroba polega na skróceniu najintensywniejszej fazy wzrostu włosa tj. anagenu. Utrata włosów w tej chorobie związana jest ze zmianą naturalnego cyklu wzrostu włosa. Wypadanie włosów w fazie anagenu pojawia się również u osób z z ziarniniakiem grzybiastym, po radioterapii, w niektórych chorobach układu dokrewnego, po silnym urazie psychicznym, w problemach z nadciśnieniem oraz w pęcherzycy zwykłej a także w wyniku działania toksyn.