Kiedy cebulki włosów zostają zniszczone?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Gęstość, grubość i ilość włosów jest indywidualny. Dodatkowo u człowieka wzrost włosów nie jest synchroniczny i przebiega w różnych fazach, dzięki czemu nie wypadają wszystkie włosy równocześnie.
Występują trzy fazy wzrostu włosa - anagenowa, katagenowa oraz telogenowa. W każdej z tych faz cebulka włosa wygląda nieco inaczej . Więcej na ten temat między innymi w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-anagenowe.
Do zniszczenia cebulek włosa może dojść w przebiegu niektórych chorób, w wyniku uszkodzenia mechanicznego, uszkodzenia środkami chemicznymi, poparzeniach. Wówczas utrata włosów jest trwała i nieodwracalna.
Pozdrawiam