Na czym polega myślenie magiczne?

Witam, na czym polega myślenie magiczne? Czy to poczucie, że mamy jakąś moc magiczną?

witaj,
mówimy o tym,gdy tłumaczymy okoliczności wydarzeń przyczynami irracjonalnymi,np.zdarzyło się,bo kot przebiegł drogę,bo ktoś jest rudy,diabeł podpowiedział,a także przyczynami wiary,np.że coś jest wynikiem cudu.Termin stosowany jest m.in. w naukach medycznych zamiennie z urojeniami,dla opisania i diagnozowania niektórych cech myślenia osób z zaburzeniami psychicznymi,"uciekających" przed rzeczywistością w sytuacjach na tyle trudnych,że przestają być zrozumiałe.
Na codzień ludzie używaja oczywiście podobnych wyjaśnień i nie musi to być zaburzeniem,

Dzień dobry!

Myślenie magiczne jest etapem rozwoju każdego dziecka. Kiedy naturalnie braknie nam wtedy wiedzy i doświadczenia, aby logicznie wytłumaczyć dziejące się wokół wydarzenia, dziecko zapełnia tą lukę i niepewność fantazjowaniem, "wymyślaniem" wyjaśnień (np. na niebie pojawiła się tęcza, bo ktoś ją tam namalował).
Ten etap rozwoju samoistnie mija z czasem.

U osoby dorosłej myślenie magiczne polega na nierealnych przekonaniach, np, że nasze myśli lub zachowania ("rytuały", wykonanie jakiejś czynności lub wypowiedzenie słów) wywołują jakieś zdarzenia.

Myślenie magiczne może być też objawem chorób i zaburzeń życia psychicznego, np. schizofrenii czy zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

Pozdrawiam!