Myślenie o tym, co jest po śmierci

Nie wiem skąd mi się to wzieło nie mam jakiś większych problemów ale bardzo chciałabym umrzeć żeby zoabczyc co jest po smierci. Cały czas myśle o przeróżnych sposobach samobójstw by były jak najbardziej ciekawe. Nie wiem czy byłabym zdolna do tego może tak moze nie dużo głupich rzeczy robiłam w zyciu. Ostatnio tylko myślę o tym co jest po śmierci, czasem mam już wrazenie ze ja po prostu nie istnieje całe moje zycie to tylko fikcja ponieważ nie mam pewnosci ze ja na prawde istnieje.

Zalecam pełną konsultację psychologiczną.

masz 18 lat całe życie przed Tobą , czy potrzeba aż tak ekstremalnych wrażeń aby docenić życie? co jest po śmierci?dlaczego to Cie interesuje,a może inne pytanie dlaczego życie jest tak ekscytujące? igranie ze śmiercią to nie zabawa, to nie jest podróż tam i z powrotem , to bilet w jedna stronę.Zastanów się przed czym uciekasz lub co gonisz, koniecznie zgłoś się do psychologa i porozmawiaj o tym co ci w duszy gra,ja uważam ,że po śmierci jest niebo dla osób zbawionych, pozdrawiam

Dzień dobry!

Zadawanie sobie egzystencjalnych pytań jest częścią życia, cechą ludzi wrażliwych i inteligentnych oraz naturalnym elementem dojrzewania. Czasami jednak łatwo przekroczyć granicę niebezpieczeństwa i ryzyka, tym bardziej, że pisze Pani "dużo głupich rzeczy robiłam w życiu". Dodatkowo Pani myśli "mam wrażenie że nie istnieję", "całe moje życie to tylko fikcja" jednoznacznie wskazują, że warto, aby skorzystała Pani z pomocy i wsparcia psychoterapeutycznego, aby odkryć, jaką rolę mają Pani rozmyślania, zadawane sobie pytania - oraz co zrobić, aby nie miały one dla Pani niebezpiecznych konsekwencji.

Pozdrawiam!

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Podobne objawy mogą znamionować różne zaburzenia (np zaburzenia osobowości), ale także okresowy kryzys tożsamości związany z wiekiem, budowaniem systemu wartości i światopoglądu.
Ponieważ jednak objawy dotyczą myśli suicydalnych proszę nie zwlekać z konsultacją.

Witam,
mam wrażenie, że w Pani wypowiedzi kryje się kilka wątków, mnie najbardziej uderza, takie poczucie nierealności Pani życia. Piszę Pani o braku poczucia pewności swojego istnienia, ciekawa jestem skąd takie poczucie u Pani, trochę brakuje mi informacji o Pani. Takie poczucie fikcji życia, jak dla mnie, jest bardzo ciężkie i także w pewnym sensie bardzo smutne. Pani myśli o odebraniu sobie życia wzbudzają mój niepokój. Z Pani wiadomości jednak odnoszę wrażenie jakby na Pani takie myśli, w pewnym sensie "nie robiły wrażenia", jakby była Pani emocjonalnie odcięta od tego. Zaintrygowała mnie także wypowiedź, o tym, że wiele głupich rzeczy Pani w życiu robiła. Ciekawa byłabym o co konkretnie chodzi. Także czy zawsze było tak, jak odnoszę wrażenie, jest teraz, że w Pani życiu dzieją się bardzo trudne rzeczy, myśli o odebraniu sobie życia na przykład, a nie idą za tym jakieś (zrozumiałe w tej sytuacji emocje), czy może kiedyś było inaczej, a ostatnio to się zmieniło. Jest w Pani wypowiedzi trochę takich tematów, które warto byłoby wyjaśnić z psychologiem. Czy ma Pani chęć skonsultowania się z psychologiem, głębszej rozmowy o Pani odczuciach. Myślę, ze warto byłoby spróbować. Odniosłam ogólne wrażenie, że i Pani jest w całej sytuacji nieco pogubiona, może warto porozmawiać z kimś, kto pomógł by odnaleźć w tym wszystkim jakiś sens, jakoś to wytłumaczyć. Zachęcam także do bezpośredniego kontaktu ze mną, najlepiej mailowo (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.